Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Stralsunder Brauerei. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Stralsunder Brauerei. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 5 lutego 2012

Störtebeker Strand-Räuber Banane/Stralsunder Brauerei

"Bananowy jest po prostu żywot mój". Bananowo-pszeniczne piwo z niemieckiego browaru Stralsunder. Kolor i zapach od razu przekazują odbiorcy, że ma do czynienia z bananami. Piana mało treściwa. Smak kwaskowy mocno mocno bananowy z lekką nutą pszenicy. Ilość alkoholu (2,7%) sprawia, iż ten trunek można spożywać w słoneczne dni w ilościach skrzynkowych :) Śmiało mogę polecić to piwo jako odskocznia od goryczkowego szaleństwa.
Ocena:
opakowanie 5/5
cena 2/3
piana 1/2
zapach 4/5
smak 30/35
Ocena ogólna 42/50pkt (ułłłaaaa cała skrzynka)


niedziela, 8 stycznia 2012

Störtebeker Schwarzbier

Störtebeker Schwarzbier/Stralsunder Brauerei. Powoli staje się fanem ciemnych piw palonych. Prezentuje się profesjonalnie. Na etykiecie pojawia się statek niczym „Black Pearl”. Piwo lekkie 5% zawartości alkoholu. Piana piękna lekko kawowa. Może zbyt szybko opada? Jednak nie, jest dobrze. Zapach intensywny kawowy, palony słód jęczmienny. Smak wyrazisty, kawowy, czuć lekką czekoladę, maślany(oleisty). Mistrzowska jest goryczka, która wyłania się po pewnym czasie kosztowania.
Ocena:
opakowanie 5/5
cena 2/3
piana 2/2
zapach 5/5
smak 30/35
Ocena ogólna 44/50pkt (ułłłaaaa cała skrzynka)