środa, 11 stycznia 2012

Ciemna strona mocy

Wyruszyłem wczorajszego dnia do znajomych w celu czysto towarzyskim, ale również aby skosztować i ocenić 3 piwa. Jako iż ów znajomi czytują bloga, oraz wiedzą co to dobre piwo, nie bałem się konfrontacji, ale przejdźmy do rzeczy. Okazało się, że mamy do dyspozycji 3 ciemna piwa w tym jeden porter z Browaru Lwowskiego, który bardzo cenię. Lecz zaczęliśmy od czeskiego piwa z Browaru Eggenberg 

Nakoureny Svihak
                       
Ciemne piwo, z bardzo ładnie ukształtowaną pianą, która jednak mogła by trochę dłużej pozostawać widoczna. Zapach nie zachęca do pica, jest pusty,alkoholowy,lekko palony. W smaku nie mogłem doszukać się niczego pozytywnego, no może poza miłą goryczką w tle przypalanego smaku.
Ocena:
opakowanie 4/5
cena 2/3
piana 1/2
zapach 2/5
smak 19/35
Ocena ogólna 28/50pkt (zimne smakuje, ale wolę ciepłą herbatkę)

Obolon Aksamitne
                            
Obolony są u nas bardzo popularne, i rodzaje takie jak Svitle czy Bile to klasa sama w sobie. Tutaj mamy do czynienia z Aksamitnym piwem z nazwy, z koloru czerwonawe, herbaciane. W smaku kwaskowe, karmelowe, nuta nie spotykana na rynku piwnym, która zaskakuje i zastanawia. Przygotowane jest z wody artezyjskiej, jasnego, ciemnego i karmelowego słodu i chmielu wysokiej jakości.
Ocena:
opakowanie 4/5
cena 2/3
piana 2/2
zapach 3/5
smak 27/35
Ocena ogólna 38/50pkt (no Panowie brawo)

Lwowski Porter

Ciemny 8% pan mocy, którego się obawialiśmy. Ale po kolei, butelka przez jaskrawe kolory ostrzega nas, że moc może być z nami. Piana tutaj nie gra roli,zapach mocno alkoholowy, palony. W smaku bardzo pozytywnie. Nie przepadam z porterami,ale tutaj miło się zdziwiłem,mocny smak przebijają mocno palone nuty, przebija się również smak winny. Browar Lwowski po raz kolejny pokazał klasę.
Ocena:
opakowanie 4/5
cena 2/3
piana 1/2
zapach 4/5
smak 30/35
Ocena ogólna 41/50pkt (ułłłaaaa cała skrzynka)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz