Cały czas jestem na bieżąco co się dzieje za oceanem, jeżeli chodzi o piwa rzemieślnicze. Mam subskrybowanych kilka kanałów, które oglądam regularnie. Jednym z nich jest kanał San Diego Beer Vlog, który prowadzi piwowar domowy Ryan Reschan. W ostatnich dniach nawiązaliśmy z Ryanem "współpracę", która zaowocowała takim oto wywiadem. Poza tym, opowiedziałem Ryanowi co teraz dzieje się na polskiej scenie piwowarstwa rzemieślniczego i obiecał, że postara się wrzucić filmik na swój vlog, przybliżający jego widzom ten temat.
poniedziałek, 28 października 2013
środa, 23 października 2013
Kilka pytań do ...
Pamiętacie tę informacje?
„Jest nas trzech i
kochamy piwo. Może to i banał, ale równocześnie prawda. Gdy nadarzyła się
okazja do przeniesienia naszej piwnej pasji na wyższy poziom, nie wahaliśmy się
ani chwili.
Tak na początku 2012
roku powstał AleBrowar, nowa inicjatywa kontraktowa na polskim rynku. Na razie
nie mamy kadzi, fermentatorów czy linii rozlewu – mamy za to chęci i
umiejętności, które pozwoliły stworzyć niepowtarzalne piwa.
wtorek, 22 października 2013
Przeminęło z wiatrem, czyli gdzie obecnie jest piwna blogosfera
Po wczorajszym podsumowaniu PBD 2.0 większość z Was czeka na
tekst na temat kondycji piwnej blogosfery piwnej. Ubiegł już mnie inny bloger z
Małe Piwko Blog, oraz nieobecny na powyższej imprezie Piwolucja.pl.
poniedziałek, 21 października 2013
Podróż w nieznane, czyli Piwny Blog Day 2.0
Za nami bardzo ciężki, pracowity weekend. A to wszystko dzięki marce Pilsner Urquell, której serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Można by napisać, bloger piwny pojechał na zaproszenie Kompani Piwowarskiej, której opisy piw nigdy nie znajdą się na blogu, a jak się znajdą to zostaną nisko ocenione.
piątek, 4 października 2013
Ursa z Połoniny/Ursa Maior
Pierwsze piwo z Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior. Jest to nie tylko browar, lecz mnoga ilość przedsięwzięć wokół Domu Wielkiej Niedźwiedzicy zlokalizowanej w miejscowości Uherce Mineralne. Po więcej zapraszam Was na stronę Ursa Maior . Jest tam wiele informacji na temat czym zajmował się będzie Dom Wielkiej Niedźwiedzicy. Ale my skupmy się na samym browarze. Szefową jak i główną piwowarką jest Agnieszka Łopata czyli popularna Piwowarka Aga. O jakość piw nie mamy co się martwić.
czwartek, 3 października 2013
Ilości chmielu
Po wczorajszym tekście ekstrakt chmielowy z ręcznej kafetiery , dzisiaj chciałem napisać parę słów na temat ilości chmielu w piwach American Pale Ale, American India Pale Ale, Imperial India Pale Ale. Chcę skupić się na piwach chmielonych amerykańskimi odmianami chmielu w domowym browarze i będę się odnosił do moich spostrzeżeń oraz doświadczeń. Czasami może zastanawiacie się, czy jak wpakujecie "chore" ilości chmielu do piwa to czy wyjdzie wam bomba aromatyczna??. Oczywiście, że tak będzie, piwo będzie aromatyczne, goryczkowe, pełne złożonych smaków, ale nasz portfel też to odczuje. Więc ile chmielu użyć aby wycisnąć z niego jak najwięcej??
środa, 2 października 2013
Ekstrakt chmielowy z ręcznej kafetiery
Chciałem, rozpocząć serię o piwowarstwie domowym na naszym blogu. Może będą to artykuły dla bardziej zaawansowanych osób, które siedzą już w temacie. Przeglądając codziennie nowinki i newsy na internecie natykam się na ciekawe artykuły o IPA. W swoim browarze domowym próbuję wdrażać jakieś nowe techniki aby piwo, które warzę było wyjątkowe i coraz to lepsze. Przy ostatniej warce IPA postanowiłem zadziałać inaczej niż zawsze. Ale to opiszę wam w kolejnym poście. Dzisiaj króciutko chciałem opowiedzieć o technice, którą możemy nazwać: ekstrakt chmielowy z ręcznej kafetiery (French Press).
Subskrybuj:
Posty (Atom)