Orka, kolejne piwo duetu Browar Kopyra & Browar Widawa uwarzone w stylu Cascadian Dark Ale (Black IPA, India Black Ale). Przedstawiamy wam nasz drugi vlog, tym razem troszeczkę dłuższy. Zapraszamy do oglądania i komentowania i jak zwykle prosimy o wyrozumiałość :)
niedziela, 17 lutego 2013
czwartek, 14 lutego 2013
Red IPA/Haust
Jak już pisałem przy ostatniej recenzji American Lagera poznałem Hausta w Setce w Poznaniu. Zahipnotyzowany po usłyszeniu trzech magicznych literek I P A, nie wahając się zakupiłem Red IPA, jeszcze wtedy nie wiedząc gdzie i z czego została uwarzona.
wtorek, 12 lutego 2013
American Lager/Haust
American Lager z Minibrowaru Haust z Zielonej Góry, który zapoczątkuje opisy ich piw na naszym blogu. Haust powstał w 2005 roku, siedziba ich mieści się w odrestaurowanej kamienicy z XIX wieku. Usłyszałem o tym browarze podczas imprezy w Poznaniu (1 piwny blog day) w Setce. Tam namówiony i zachłyśnięty słowem IPA zamówiłem ich Red IPA. Przez dobrą godzinę próbowałem się dowiedzieć z jakiego browaru pochodzi to piwo.
poniedziałek, 11 lutego 2013
Premium Lager/Rodzinny Browar Widawa
Widawa Premium Lager piwo z Rodzinnego Browaru Widawa z Gospody pod Czarnym Kurem. Wojtek Frączyk serwuje mi piwo, które w niedawno ogłoszonych wynikach plebiscytu Browar.biz na Piwo Roku 2012 w najtrudniejszej kategorii: piwa jasne dolnej fermentacji - do 13°BLG zajęło drugie miejsce, ustępując jedynie piwu Ciechan Lagerowe i to znacznie.
niedziela, 10 lutego 2013
Kujo/Flying Dog
Kujo czyli Imperial Coffee Stout z amerykańskiego browaru Flying Dog. Pochodzi on z limitowanej serii Willd Dog i do uwarzenia go wykorzystano kawę, która produkowana jest specjalnie dla browaru w Summit Point w Zachodniej Wirginii pod nazwą Black Dog Coffee.
piątek, 8 lutego 2013
Konfrontacja #13 - Borsuk/Browar Widawa & Browar Kopyra
Warka NR 2 (2013 rok)
[Łukasz]
[Łukasz]
Mała garść informacji na temat Borsuka (warka nr 2), która została uwarzona w grudniu 2012 roku. Co się zmieniło w Borsuku, a no zmienił się użyty słód bazowy. Nie jest już od Weyermanna lecz pochodzi ze słodowni Best Malz z Heidelbergu. Zmianie uległ również chmiel, jako, że pod koniec każdego roku jest deficyt amerykańskiego chmielu (warka nr 1 Chinook), użyto chmielu niemieckiego Hallertau Tradition.
czwartek, 7 lutego 2013
Permon India Pale Ale/Permon
PIPA czy Permon India Pale Ale z czeskiego browaru Permon. Browar ten powstał w 2006 roku, założyli go między innymi Ladislav Sás i Jozef Krýsla. Permon przez lata rozrastał się, zbierał dobre recenzje oraz zmieniał swoje siedziby.
wtorek, 5 lutego 2013
Дед Мороз (Dziadek Mróz)/Browar Artezan & Piwoteka Narodowa cz.2
Dzięki możliwości zakupów przez Internet mogłem zdobyć jedno
z lepszych piw 2012 r. wypuszczonych na Nasz rynek, i było to całe
0,5 litra, tylko dla Mnie !!! Nie musiałem się nim z nikim dzielić. Pewnie wiecie o jakie piwo mnie chodzi ? Na początek, jeżeli jeszcze nie widzieliście zapraszam do naszego pierwszego vloga, gdzie omówiliśmy piwo, mam nadzieje wyczerpująco --->
Дед Мороз (Dziadek Mróz)/Browar Artezan & Piwoteka Narodowa .
poniedziałek, 4 lutego 2013
Old Scratch/Flying Dog
Piwa z Flying Doga są coraz bardziej dostępne w naszym kraju, więc pokusiłem się o spróbowanie, kolejnego ich piwa. Old Scratch to piwo opisane jako Amber Lager uwarzone jako piwo parowe w popularnym stylu amerykańskim California Common / Steam Beer. Jest to hybryda, która fermentowała w temperaturach między dolną a górną fermentacją. Flying Dog jak i żaden inny browar nie może posługiwać się nazwą Steam Beer, gdyż ta zarezerwowana jest dla Anchor Steam Beer.
niedziela, 3 lutego 2013
Anchor Steam Beer/Anchor Brewing Company
Ikona stylu piwa Steam lub California Common z amerykańskiego browaru Anchor, warzone od roku 1896. Piwa typu Steam były rozpowszechnione na zachodzie ameryki. Była to próba odwzorowania lagerów przez emigrantów europejskich, którzy w większości wychowali się na tym stylu i był on im jedynie znany.
piątek, 1 lutego 2013
Brouwrij Corsendonk - Corsendonk Agnus Tripel
Dawno nic nie opisywaliśmy nowego, sam nie wiem czemu, okazje były ale, no właśnie zawsze coś wypadało. W końcu jednak udało mnie się znaleźć wolną chwilę. Dzisiaj piwo belgijskie, warzone na zlecenie przez klasztor Corsendonk. Corsendonk był klasztorem augustyńskim założonym w 1395 r. przez córkę księcia Brabancji w Oud Turnhout,
w obecnej prowincji antwerpskiej. W roku 1784 cesarz austriacki Józef II zamknął klasztor i dopiero w 1968 r. nowy właściciel
Subskrybuj:
Posty (Atom)