poniedziałek, 27 maja 2013

Czym jest Randall ?

No właśnie czym jest Randall (Randall the Enamel Animal), który pojawił się na Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocławiu na stoisku AleBrowaru ?
zdj.AleBrowar

A więc Randall to organoleptyczny moduł przetwornika chmielu, dwukomorowy filtr, który można podłączyć do kranu ze swoim ulubionym piwem i wypełnić składnikami wzmacniającymi smak (wcale nie musi być to tylko chmiel). Ten wynalazek przypisuję się Dogfish Head.

“I’m really excited to announce Randall 3.0. This is the new double barrel, foam-reducing model. Randall the Enamel Animal is the original gangster organoleptic hop transducing module. Basically, it’s a sophisticated filter system that allows the user to run draft beer through a chamber of whole leaf hops, spices, herbs, fruit, etc. so that the alcohol in the beer strips the flavor from whatever you add and puts it in the beer.”Sam Calagione, Dogfish Head founder.
Randall naładowany chmielem Citra ostatnio sprawdził się w ZUPie. fot.AleBrowar
Z powyższego można wyczytać, że za pomocą Randalla możemy przez piwo przepuścić chmiel, zioła, przyprawy, itp.  przez co jeszcze bardziej wzbogacimy smak Naszego piwa.
poranne nabijanie Randalla szyszką chmielu Cascade.

W 2010 r. Randall został przeprojektowany przez głównego inżyniera Dogfish Head - Grega. Głównym celem Grega było zmniejszenie wytwarzania się piany podczas stosowania filtra. Greg zaprojektował Randalla 3.0, który oferuję kilka elementów w celu rozwiązania nadmiernego pienienia oraz jest bardziej przyjazny dla użytkownika.

1. Piwo wlewa się przez komorę infuzyjną od dołu, wydłużając kontakt piwa z chmielem oraz wymusza wyjście spienionego piwa na górze.
2. Automatyczne odpowietrzniki komorowe eliminują wytwarzanie się oparów i wydłużają kontakt chmielu z piwem.
3. Komora “De-foaming” zapewnia zarówno czas i miejsce dla opadnięcie spienionego piwa. 
4. Regulowane krany zapewniają różny przepływ piwa. 
5. Komora lodowa, zapewnia zimne piwo pomiędzy kolejnymi nalanymi piwami. 
6. Elementy zanurzeniowe dozujące piwo eliminują tzw. prysznic piwny.
 
stoisko AleBrowar podczas WFDP.

Teraz już wiesz czym jest Randall. Mam nadzieje, że AleBrowar będzie go wykorzystywać przy różnego rodzaju eventach i nie raz nas zaskoczy nowym smakiem ich piw.

2 komentarze:

  1. Podstawowe pytanie - ile kosztował ten gadżet? Bo na sieci widzę cenę oscylującą wokół 400 USD...

    OdpowiedzUsuń