poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Browar Artezan - Château


Ten Browar nie zwalnia tempa. Niedawno odbyła się premiera ich kolejnego piwa (Grodziskie), a już uwarzyli nowe, którego premiera będzie miała miejsce 7 maja w Łódzkiej Piwotece Narodowej (Czerwony Kapturek - pszeniczne z hibiskusem). Oczywiście mowa tutaj o browarze Artezan, chłopaki naprawdę warzą smaczne piwa i nie brakuję im wyobraźni.
Dzisiejsze piwo to piwo w stylu flanders red ale, leżakowane
w beczce po czerwonym winie
Bordeaux. Jak to napisali „Piwo w tym stylu tuż po fermentacji głównej przetaczane jest do beczek po czerwonym winie i w nich dojrzewa przez kilka – kilkanaście miesięcy. Podczas takiego leżakowania nabiera specyficznych, winnych posmaków i aromatów, a pozostające w drewnie bakterie lekko je zakwaszają”. Czyli już wiecie o jakim piwie mowa. Przed Wami browar Artezan i Château
Parametry Artezan Château to: 6,5% alkoholu i 17% ekstraktu.
Po przelaniu uzyskujemy drobną pianę, która szybko opada co jest niestety minusem. Zapach zdominowany przez aromaty winne, kwaśne, porzeczka, typowe dla czerwonych win niżeli piwa. W smaku, bazą jest posmak czerwonego półsłodkiego wina, lekko kwaskowe, piwo bazowe ledwo wyczuwalne, cierpkie. Jak na 17 % ekstraktu jest lekko wodniste, co sprawia, że przyjemnie się piję.

Ocena:
Opakowanie – 3/5
Piana – 1/3
Zapach – 3/5
Smak – 27/37
Ocena ogólna: 34/50 (dobre i smaczne). Jak na piwny eksperyment to jestem bardzo zadowolony. Pierwszy raz spotykam się z tym stylem
i uważam, że chłopaki zrobili kawał dobrej roboty. Jako, że zakupiłem dwie butelki drugą otworzę gdzieś za rok czasu i mam nadzieje, że piwo stanie się wytrawniejsze. Czy warto spróbować tego piwa ? Myślę, że miłośnicy nowych piwnych smaków czy też miłośnicy win na pewno powinni spróbować. Nie każdemu te piwo przypasuję ale przecież nie każdemu się dogodzi.

2 komentarze:

  1. "nie zwalnia tempa", niestety spell check nie wyłapał bo "tępa" istnieje w słowniku i co najwyżej w tym przypadku może być tępa goryczka :)
    #grammarnazi

    OdpowiedzUsuń
  2. hehe publik_ lepiej zajrzyj do słownika przed krytyką :)

    OdpowiedzUsuń