niedziela, 29 stycznia 2012

Konfrontacja #1 - Jurajskie Pszeniczne Ciemne/Browar na Jurze

Po krótkiej przerwie dziś dla Was mamy pierwszą konfrontację na naszym blogu. Przed Wami Browar na Jurze z Zawiercia i piwo Jurajskie Pszeniczne Ciemne. Czy u mnie także uzyska ocenę 41/50 ? O tym poniżej.
Opakowanie – W stylu browaru, goły kapsel, bez rewelacji – 2/5
Cena 2/3
Piana – nie za wysoka, drobna, trwałość do poprawki – 1/2
Zapach – pierwsze co mnie uderzyło to zapach drożdżowy, później przebija się karmel z delikatnym goździkiem - 4/5
Smak – czy jest bajecznie ? Piwo jest smaczne, przyjemnie się pije, czuć banana dominuję goździk, lekko kwaskowate, czuć nuty palone. Jak dla mnie za delikatne ale smaczne – 30/35
Ocena ogólna39/50 (no Panowie brawo). Zabrakło mnie tego czegoś, to tak samo jak z Ciechanem pszenicznym - smaczny ale zbyt delikatne.


Browar na Jurze i piwo pszeniczne to musi być wybuchowa mieszanka, nie myliłem się. Opakowanie nie zachęca do kupna w sklepie, ale kto chodź trochę się zna od razu wyciągnie z uśmiechem portfel. Piana obfita, gęsta utrzymująca się. Zapach miły kwaskowaty, aromatyczny, jabłkowy. W smaku jest bajecznie, nie wiem jak okiełznać smaki. Czy jest kwaśne, bananowe lekko goździkowe, czy słodkawe, palone. Piękny wypust, który można polecać, a dobre ciemne pszeniczne jest warte więcej niż skrzynka "ŻC"
Ocena:
opakowanie 2/5
cena 2/3
piana 2/2
zapach 4/5
smak 31/35
Ocena ogólna 41/50pkt (ułłłaaaa cała skrzynka)


 

1 komentarz: