środa, 5 listopada 2014

International Stout Day - Level Expert

Już jutro 6 listopada wypada InternationalStout Day 2014. Inicjatywa, która na całym świecie ma za zadanie celebrację stylu piwnego Stout. Gdzie tylko macie ochotę, w domu, pubie, restauracji, w plenerze, ważne żeby tego dnia napić się Stoutu.  Piw macie do wyboru tyle co gwiazd na niebie, czy to Milk Stout, Dry Stout czy American Stout. Ja chcę wam pokazać jak celebrować ten dzień na poziomie ekspert.Imperial Stout to jest to co od dawna wprawia mój mózg i całe moje ciało w ekstazę. Poniżej znajdziecie 3 piwa, które polecam Wam odpalić jutro, jeżeli tylko macie taką możliwość.

 Prairie Artisan Ales & Evil Twin - Bible Belt

Jest to najlepsze piwo jakie w życiu piłem. Bible Belt czyli Imperialny Stout uwarzony jak Even More Jesus z browaru Evil Twin plus dodatki jak w Ales Bomb z browaru Prairie Artisan Ales, czyli kawa, wanilia, chili oraz ziarna kakaowca. Nalewa się bardzo gęste, w aromacie i smaku miazga, wszystkie dodatki, łączą się w logiczną całość, powodując, że to piwo jest genialne, ge-nial-ne!!! Mnóstwo czekolady, wanilii, kakao, chili jest zbalansowane nadając smak niczym w daniu z restauracji 3 gwiazdkowej. Alkohol na poziomie 13% ABV pięknie zamaskowany, oddając nuty pralin.

 
 Mikkeller - 黑 / Black


Black od Mikkellera to już dla niektórych Święty Graal. Imperialny Stout na poziomie 16% ABV. Gęsty niczym olej silnikowy. Piwo agresywne, czekoladowe, praliny zalepiają nam przełyk coś fantastycznego. Dopełniają wszystkiego nuty kawowe, melasy i lekkiej wanilii. Black występuje w wielu wersjach, więc jeżeli gdzieś dorwiecie którąś z nich to bierzcie w ciemno.

Great Divide - Yeti

 
Trzecim piwem jest flagowe piwo z browaru Great Divide, czyli ich Yeti Imperial Stout. Występuje w ponad 20 różnych wariacjach, ale ja miałem okazję pić piwo bazowe. Yeti jest genialne, a jednak inne od wyżej wymienionych. Nachmielone amerykańskimi odmianami chmielu na poziomie 75 IBU, alkohol 9,5 ABV. Goryczka, czekolada, toffi, nuty żyta, palone, kawowe. Nie jest wymagające, lecz zdradliwie pijalne. Takie piwa powinny być w ofercie każdego rzemieślnika. Według mnie piwo na którym można uczyć się jak powinien smakować Imperial Stout dla każdego.

I pamiętajcie jutro International Stout Day pochwalcie się na naszym fanpagu na FB co piliście w ten dzień. My też opublikujemy piwa jakie degustujemy.

2 komentarze: