czwartek, 7 sierpnia 2014

International #IPADay

Dziś obchodzimy International #IPADay, kolejne święto piwoszy. Ale o co w tym święcie chodzi?

#IPADay jest dosyć młodym świętem, bo powstało w 2011 r.,
a pomysłodawcami byli
Ashley V Routson i Ryan A Ross (ewangeliści piwa i osobowości mediów społecznościowych). 


Celem #IPADay jest wykorzystanie mediów społecznościowych w celu wzmocnienia głosu zbiorowego dla piwa rzemieślniczego przez jego celebracje. Sukces #IPADay zależy od głosów miłośników piwa z całego świata i ich gotowości do dzielenia tej pasji w całej sferze społecznej.

A dlaczego akurat #IPADay, a nie jakiś inny styl piwny? Ponieważ jest to obecnie najbardziej rozpowszechniony styl. Dodatkowo IPA rozpoczęła piwną rewolucje, która trwa. Styl stanowi również szczyt innowacji warzenia piwa o szerokim spektrum różnych marek, podkategorii i regionalnych odmianach smakowych, co czyni go idealnym stylem by zogniskować, pobudzić głos społeczny dla piw rzemieślniczych.

Międzynarodowy #IPADay jest ruchem zjednoczonych głosów miłośników piw rzemieślniczych, blogerów i browarów na całym świecie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jak świętować ten dzień? Trzeba zaznaczyć, że nie jest to żadne marketingowe święto, które ma na celu promocje danego stylu. Celem jest łączenie i dzielenie się swoją miłością do piwa. Angażowanie jest dosyć proste i zostało opisane w pięciu punktach.

1. Zorganizuj imprezę w browarze, pubie, restauracji, domu, biurze i podziel się wydarzeniami na oficjalnym forum #IPADay na RateBeer.

2. 7 sierpnia, czyli dziś udostępnij zdjęcie, film, wpis na blogu z degustacji. Pamiętaj, aby podać ten hashtag #IPADay w swoich postach na Facebooku, Twitterze, YouTube, RateBeer, lub jakiejkolwiek innej stronie social media.

3. Sprawdź co piszą inni ludzie wpisując #IPADay w wyszukiwarkę, Facebooku, Twitterze, ect.

4. Śledź swoje ulubione IPA, które już próbowałeś i te których jeszcze nie miałeś okazji. Dziel się swoimi przemyśleniami z innymi.

5. Baw się dobrze i wiedź, że dzieląc się swoimi przemyśleniami, doświadczeniem w Internecie jesteś wzmocnieniem społeczności, która kocha piwa rzemieślnicze.  

Widać proste zasady, każdy może wziąć udział, także jakaś IPA w dłoń
i świętujmy.

1 komentarz: